frider
 
نویسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
پیوندهای روزانه
لینکی ثبت نشده است

بیماری های شایع در گوسفندان
گوسفندان یکی از حیوانات اهلی هستند که به وفور شاهد نگهداری آن ها توسط روستاییان، کوچ نشینان و نیز دامداران می باشیم. گوسفندان با توجه به خصوصیات ذاتی و بدنی خود می توانند برای انسان بسیار مفید و کارامد باشند. می توان از گوسفندان برای تغذیه ی شیر آن ها استفاده کرد و یا از پشم آن ها در صنایع ریسندگی استفاده کرد و حتی به طور مستقیم از گوشت این حیوان استفاده کنیم که دارای خاصیت های غذایی بسیاری هم می باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۴۸:۱۳ ] [ admin ]

 

نرم افزار حسابداری یک برنامه کامپیوتری است که به حسابرسان و حسابداران در ضبط و گزارش معاملات مالی شرکت کمک می کند. عملکرد نرم افزار حسابداری از محصول به محصول و از یک صنف به صنفی دیگرمتفاوت است. شرکت های بزرگ تر ممکن است تصمیم به راه اندازی یک سیستم سفارشی باشند که نرم افزار حسابداریشان باید یک مقدار حجم گسترده تری از فرشگاه ها و بیزینس هایی که ادارات مختلف ادغام می کنند، داشته باشند .


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۴۶:۱۴ ] [ admin ]

بیماری، اختلالی است که سبب ایجاد ناراحتی های جسمی و روحی خواهد شد. دام های زنده هم مانند انسان ها دچار بیماری خواهند شد. برخی از بیماری ها نیز بین دام و انسان ها مشترک می باشند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواعی از بیماری های گوسفندان و مریضی های موجود در دام زنده و گوسفند زنده آشنا کنیم. تا در موقع لازم بتوانید جان دام های خود را نجات دهید.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۱۶:۳۰ ] [ admin ]

 

نرم افزار حسابداری چیست ؟ نرم افزار حسابداری برنامه ای است که به کسب و کار کوچک کمک می کند تا امور مالی خود را با ردیابی پول دریافتی، بدهکاری و بستانکاری خود مدیریت کند. ما در این قسمت از این مطلب گوشه ای از اطلاعات راجب نرم افزار حسابداری مقرون به صرفه و آسان برای استفاده برای کسب و کارهای کوچک برای شما ارائه میدهیم .


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۰۷:۵۳ ] [ admin ]

طرح توجیهی پرورش گوسفند و بره به روش پرواربندی گوسفند و پرواربندی بره
منظور از پرواربندی یعنی چاق کردن دام و کسب حداکثر اضافه وزن و ازدیاد گوشت آن با استفاده از غذای مناسب و با رعایت مسایل بهداشتی.پرورش گوسفندان جز مشاغلی هست که نه تنها در آن هچی ضرری شامل شما نمی شود بلکه کل سرمایه شما بر میگردد.
گوسفند به دلیل دارا بودن جثه کوچک، اهلی بودن، تولید گوشت، شیر، پشم و …جزء حیواناتی میباشد که انسان به پرورش آن روی آورده است. پرورش گوسفند در سالهای اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است.
البته پرورش و پرواربندی گوساله و گاوهای گوشتی هم سود خوبی دارد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۱۱:۱۹ ] [ admin ]

 

با گسترش شهرنشینی و افزایش اسکان در شهرها و رشد شهر نشینی؛ توجه به معیارها و شاخص های شهرسازی و بطبع آن بازسازی داخلی بسیار مورد توجه اکثر قریب به اتفاق مردم قرار گرفته که در این میان نقش شرکت های پیمانکار و متخصص در زمینه بازسازی ساختمان هر روز بیشتر و بیشتر می گردد.

در کشور ما مانند اکثر کشورها در زمینه بازسازی ساختمان شاهد یک نوع پراکندگی تخصصی می باشیم بعنوان مثال کمتر دیده می شود یک کابینت ساز در زمینه کاغذ دیواری دارای تخصص بوده و یا یک شرکت در زمینه مبلمان بتواند در حوزه پرده دارای تخصصی خاصی باشد. 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۰۷:۳۶ ] [ admin ]

سقط جنین عارضه ای است که در آن دام ماده قادر به نگهداری جنین نبوده و آن را از بدن دفع می نماید که در این ارتباط عوامل عفونی و غیر عفونی می توانند منجر به سقط جنین گردند . از جمله عوامل یا بیماریهای ایجاد کننده سقط جنین، کامپیلوباکتر (Cam. Jejuni, Cam . fetus) ، کلامیدیا (C.abortus=C.psittaci) یا سقط جنین آنزئوتیک ، لپتوسپیروز ، بروسلوز ، کوکسیلا coxiella burneti (تب کیو)، بوردر دیزیز و بلو تانگ و از عوامل غیر عفونی می توان ضربه و ضغطه، کمبودهای تغذیه ای و مسمومیت حاصله از گیاهان سمی را نام برد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۰۰:۲۲ ] [ admin ]

 

پایان یافتن ماه مبارک رمضان برای بندگان متدینی که خالصانه و عاشقانه، در این ماه مبارک روزه گرفته‌اند، در بردارنده حس شادی و رضایت و سربلند بیرون آمدن از آزمون الهی و سر سفره میهمانی خداوند نشستن است.  

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۳۰:۴۰ ] [ admin ]

زمینه مطالعه: مطالعه رشد تکاملی حیوان به وسیله دورنمای تشریحی درحال تغییر، غالبا الگوی ساده ای را برای روشن شدن آناتومی پیچیده دام بالغ فراهم می کند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۴۳:۴۰ ] [ admin ]

سابقه و هدف: با توجه به شیوع مبتلایان به نارسایی مزمن کلیه و روند رو به افزایش آنها و اهمیت مواجهه و
اتیولوژی این بیماران که دارای عوارض گوارشی بوده و گزارشات متعدد مبنی بر نقش میکروب P.H با بروز
عوارض گوارشی و به منظور تعیین شیوع P.H این تحقیق روی مبتلایان به نارسایی مزمن کلیه با عوارض
گوارشی در مراجعین به بیمارستان اخوان کا شان در سال 1381 انجام گرفت.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۴۰:۴۶ ] [ admin ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
.: Weblog Themes By jetblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعی ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب